Elke dag buitenspeeldag op De Krullevaar
Op De Krullevaar is buitenspelen meer dan even naar buiten gaan, vertelt directeur Jannetje. “Er is zoveel te doen dat kinderen vanzelf in beweging komen.” Het plein nodigt uit om actief te zijn, maar ook om te ontdekken. Kinderen leren spelenderwijs over de natuur, bijvoorbeeld met ‘wiedkaartjes’ om planten en onkruid te herkennen. Leerkrachten sluiten regelmatig aan bij het spel. Even meedoen met voetbal of basketbal maakt buitenspelen nóg leuker en toegankelijker. Ook ouders zijn betrokken via een actieve oudercommissie en denken mee over het groen en de buitenspeelmaterialen.
Volgens Jannetje draagt buitenspelen op meerdere manieren bij aan de ontwikkeling van kinderen. Ze bewegen, werken aan hun motoriek en doen tegelijk kennis op over de natuur en het onderhoud van het plein. Ook buiten het plein is daar ruimte voor: de boulevard is beschikbaar voor de school, waar kinderen bijvoorbeeld graag skateboarden.
Juist op een dag als vandaag is goed te zien wat buitenspelen kan betekenen: een plek waar kinderen zich vrij voelen om te bewegen, spelen en ontdekken, en waar dat elke dag opnieuw gebeurt.